25 Mart 2015 Çarşamba

ABDULLAH ÇAĞRI ELGÜN, MHP'DEN ADAY ADAYI OLDU; Kayseri, Yerel Haber (Kayseri, www.yerelhaber.com.tr - 11 Şubat 2015 Çarşamba 17:55)

ELGÜN, MHP'DEN ADAY ADAYI OLDU.
(7 Haziran 2015)
7 Haziran genel seçimleri yaklaşırken milletvekili aday adaylığı açıklamaları da gelmeye devam ediyor. Kayseri Yerel Haber mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan bürokrat Abdullah Çağrı Elgün de genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kayseri Milletvekili aday adayı olduğunu söyledi. Elgün, Türkiye Cumhuriyeti'nin içinde bulunduğu karanlık dönemden MHP iktidarıyla düzlüğe çıkabileceğini belirtti.
(Kayseri, www.yerelhaber.com.tr - 11 Şubat 2015 Çarşamba 17:55)
7 Haziran genel seçimleri yaklaşırken milletvekili aday adaylığı açıklamaları da gelmeye devam ediyor. Kayseri Yerel Haber mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan bürokrat Abdullah Çağrı Elgün de genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kayseri Milletvekili aday adayı olduğunu söyledi. Elgün, Türkiye Cumhuriyeti'nin içinde bulunduğu karanlık dönemden MHP iktidarıyla düzlüğe çıkabileceğini belirtti.
7 Haziran genel seçimleri yaklaşırken milletvekili aday adaylığı açıklamaları da gelmeye devam ediyor. Kayseri Yerel Haber mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan bürokrat Abdullah Çağrı Elgün de genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kayseri Milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.
“KURTULUŞ SAVAŞI DÖNEMİNDEN DAHA KÖTÜ ZAMANLARA GİDİYORUZ” 
 “Ülkemiz üzerinde dolaşan karabulutları silebilecek tek partinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu düşündüğüm için aday adayı oldum” diyen Abdullah Elgün, hükümetin çözüm sürecine yönelik politikalarını şu sözlerle eleştirdi:
“Mit Müsteşarı gidip PKK’nın lideri ile görüşüyor. Devletin başı olan kişiler devleti muhatap göstererek terörist başı Öcalan’la pazarlık yapıyorlar. Bağımsız Kürt Devleti kurduk diyorlar. Kurtuluş Savaşı döneminden daha kötü zamanlara gidiyoruz. Bir kendini bilmez emniyet müdürünü tokatlayabiliyor ve birileri çıkıp Türklüğü ayaklar altına aldım diyebiliyor. Türk’le oynanmaz. Her kim ki Türk’le uğraştı, onun başı dertten kurtulmaz. Çünkü Türk bu dünyanın efendisidir. Türk bayrağının indirilmesine seyirci kalan zihniyete karşı olduğum için, sizlerden de aldığım güç ve kuvvetle, MHP’den aday adayı oldum. Dış düşmanlara ancak bu parti gücünü gösterebilir, Türkiye’nin gücünün var olduğunu ispat edebilir.”
"KAYSERİ HALKI BU DEFA MHP’YE OY VERECEKTİR"
Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kayseri’deki oy potansiyeline ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Abdullah Elgün şöyle konuştu:
“Halk kime inanır, kime güvenirse ona oy verecektir. Bugün artık Milliyetçi Hareket Partisi’ni bu milletin sigortası olarak gören bir Kayseri halkı var. İnanıyor ve güveniyorum ki Kayseri halkı bu defa MHP’ye oy verecektir. Elbette adaylar çok olacak. Ben de bu saflarda en ön sıralarda yer alacağımı düşünüyorum. Çünkü MHP’den ne kadar çok aday olursa, birbirimize o kadar çok kenetleniriz. Diğer arkadaşlarımın hepsi birer cevher, onların da gönlümüzde bir sarayı, sırçadan köşkü var. Bu cevherler bir araya geldiğinde Kayseri halkının MHP’ye oy vereceğini düşünüyor ve 8 ya da 9 milletvekili çıkaracağımızı düşünüyorum.”
ABDULLAH ÇAĞRI ELGÜN HAKKINDA BİLGİLER 
HAKKINDA BİLGİLER
 Abdullah Çağrı ELGÜN  
Bitirdiği Okul:GAZİ ÜNİVERSİTESİ ve  ERCİYES ÜNİVERSİTESİ  SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜLERİNDE aynı anda MASTER YAPTI;
ANABİLİM DALI   :Türk Dili, Dilleri  
 (Türkçenin Yabancılara Öğretimi)

Görevi              :BASIN MÜŞAVİRİ
Çalıştığı Yer: Sağlık Bakanlığı
Türkiye Halk Sağliği Kurumu Başkanliğı

İlk Göreve Başladiği Tarih      : 16 Haziran 1980

(Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü)
Kadro Derecesi                     :¼
Hizmet Yılı                            : 30
 Görev Yaptığı Yerler:
1980-1982, Ankara, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünde ÖĞRENCİ İŞLERİ ile DEĞERLENDİRME  ŞUBESİ MEMURLUĞU,
1982-1983, Kayseri, İl Sağlık Müdürlüğü, Tayin ve Atamaları DEĞERLENDİRME MEMURLUĞU,
1983-1984, Kayseri, İl Sağlık Müdürlüğü, Genel İdare Şefliği,
1984-1985, Kayseri, Sağlık Meslek Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği,
1985-1987,Kayseri, Sağlık Meslek Lisesi'nde Müdür Yardımcılığı,
1987-1993,Ankara, Keçiören Çevre Sağ. Mes Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği,
1994-1995, Kayseri, Sağlık Meslek Lisesi Müdürlüğü,
1995-1997,Kazakistan,Abay Devlet Üniversitesi'nde DOĞU DİLLERİ DOÇENTLİĞİ YAPTI.
2000-2004,Kayseri,Erciyes ÜniversitesiTürk Dili Derslerini okuttu.
2000-2004,KAYSERİ, SAĞLIK EĞİTİM ENSTİTÜSÜ'ndeTÜRK DİLİ DERSLERİni okuttu.
2004-2006, Kayseri, Sağlık Eğitim Enstitüsü MÜDÜR YARDIMCILIĞI
2006-2008, Kayseri, Sağlık Eğitim Enstitüsü MÜDÜRLÜĞÜ
2008-2010, Ankara Sağlık Bakanlığı, Sağ. Eğitimi Genel Müdürlüğü EĞİTİM UZMANI;
2010-2014, Ankara Sağlık Bakanlığı Kamu Hastahane Kurumu Kalite Gözlem ve Eğitim Daire Başkanlığı,
2014-2015 Ankara, Halen SAĞLIK BAKANLIĞI, Halk Sağlığı Kurumu BASIN MÜŞAVİRİ olarak görevini yürütmektedir.
 
HAYATI:
Kayseri’de dünyaya geldi. Kayseri Atatürk İlkokulu, Fevziçakmak Ortaokulu, Kayseri Lisesini bitirdi.  Ankara Gazi Eğitim Fakültesi'nde LİSANS, Erciyes Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitülerinde Türk Dili ve Türk Dilleri üzerine iki yerde MASTER yaptı.
İlk Yaz Dergisi, Gevher Nesibe Dergisi ve Gevher Nesibe Dergisi Haber Bülteni ile Türk Ocağı Dergisinin Kurucularındandır. Ayrıca İlk Yaz Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği; Gevher Nesibe Dergisi Haber Bülteni ile Gevher Nesibe Dergisi ve Türk Ocağı Dergilerinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.
Erciyes, Gülpınar, Hakses, Doğuş Edebiyat, Küçük Dergi, Çınar, Töre, Kayseri İl Yıllığı, Kayseri’de Sağlık, Yeşilay, Laçin, Geçit, Çemen, Yeniden Diriliş, Kayseri Kültür Ocağı, Türk Ocağı, Aydınlar Ocağı, Türk Yurdu, Türk Edebiyatı, Türk Dünyası Tarih, Artı Eğitim, Anasam, Orkun, Kurultay, Gökkubbe, İlesam Haber, Maki, Ölçek, (http://www.haberolcek.com/makale/563/abdullah--cagri--elgun.aspx), Kayseri hakkında yazılar yazdı, yazılar yınlandı.  
Kayseri Hakimiyet,  Kayseri Haber, Kayseri Anadolu Haber Gazetelerinde uzun yıllar  köşe yazarlığı yaptı. Kayseri Özvatan Haber Bülteni, Sağlık Sen Haber Bülteni, Kayseri Devlet Hastanesi Haber Bülteni, Hoca Ahmet Yesevî Üniversitesi Haber Bülteni, gazete, dergi ve haber bültenlerinde yazıları yayınlandı.
Kayseri Halk Aşıkları Gününü organize etti. Elif Televizyonunda Salı ve Perşembe günleri, Başak Televizyonunda Salı ve Pazar Akşamları; Erciyes Televizyonunda Üniversitenin akademik personeli ve konusunda uzman olarak tanınmış kişilerle, dört yıl boyunca şiir, edebiyat, kültür programları ve aktüel konular olmak üzere, sohbet programlarını yaptı ve yönetti.
SOSYAL HAYATI:
Kayseri’de Elif TV. Başak TV. Erciyes TV’lerinde Tarihten Günümüze Türk Şiiri, Genel Kültür, Sohbet Programları Yaptı Öğretim Üyeleri, Aydın Kesim ve konunun uzmanları ile GRUP SOHBETLERİ yaptı ve AÇIK OTURUMLARI yönetti.
 Kazakistan’ın Abay Devlet Üniversitesi'nde  DOÇENT olarak görev yaptığı sırada hazırladığı (Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Yakutistan Türk Cumhuriyetleri ile ilgili) yirmi altı bölümlük "ATAYURDUNDA GEZİNTİ" adlı Televizyon Dizisi, ERCİYES TV’de beş ay süreyle yayınlandı. SHOW TV’DE EŞEKLİ KÜTÜPHANE FİLMİ yayınlandı. Bir çok Devlet Programlarını da yöneten ve sunuculuğunu gerçekleştiren ELGÜN, Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL, Başbakan Mesut YILMAZ ve hanımlarının açılış konuşmalarında da sunuculuk yaptı. Kayseri Hakimiyet Gazetesinde “ Gesi Belgeseli ” ve “Belgelerle Ermeni Günlüğü” adı ile fotoğraflı belgesel yayınladı. Aynı gazetede “Ufukların Ötesi” adı ile köşe yazarlığı yaptı.
Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde Rektör Mehmet ŞAHİN ve Kültür Spor Daire Başkanı Hüseyin CÖMERT döneminde, “Fotoğraflarla Türk Dünyasından Görüntüler”  adı ile bir  Fotoğraf   Sergisi  düzenledi. Kazakistan Almatı Televizyonunda “Türkiye’deki Cirit Oyunları” konulu bir konuşma yaptı. Kazakistan’ın Taldıkargon şehrinde, Kazak Türkçesi ve Türkiye Türkçesi ile “20.yy Klasik Türk Edebiyatçıları” konulu yirmi sayfalık bir Tebliğ sundu. (Abay  Devlet Üniversitesi Doğu Dilleri Kafetrası Tarafından Rusça olarak yayınlandı.) Halen, Haber Ankara’da Günebakış Gazetesi, Haberin Kıblesi  (http://www.habergunebakis.com/haberdetay/864-Abidin-G%C3%BCneyli%E2%80%99nin-hayat%C4%B1-ve-eserleri.html) ; (http://abdullahcagrelgun.blogspot.com/2011/07/haberin-kiblesi-yazar-akademisi-on.html) ta da köşe yazarlığı yapmaktadır.
1 Nisan Dünya Şiir Günü Koordinatörlüğü,  Erciyes Üniversitesi Nisan Kültür ve Sanat Haftası  Şiir Koordinatörlüğü yaptı.
Uzun yıllardır, KUNG-FU, JUDO ve TEAK WAN DO (II.GIP) Uzakdoğu sporları yaptı. 1982 yılından 1986 yılına kadar KAYSERİ  Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü TeakWan-Do  Bölge Ajanlığı, Uzakdoğu SPOR OKULLARINI ve SPOR müsabakalarını KOORDİNE ETTİ. KAYSERİ’deki TÜM UZAKDOĞU SPOR OKULARINDAKİ öğrencilerin başarı belgeleri ve diplomalarını düzenleyip imza attı.
Kayseri/Develi’de, bütün Develi halkının katıldığı, ERMENİLER ve TEHCİR OLAYI konulu bir konferans tertipledi. Develi’de, “Göcekler Göğerince” “Bir Ölüm Trafik”, “Çanakkale Geçilmez” adlı piyesleri, Kayseri’den ordu komutanlarının da katıldığı büyük bir davette sergiledi. Kayseri Valiliği veİl Sağlık Müdürlüğünün işbirliği ile düzenlenen 21 Mart  2000 Nevruz Kutlamalarını yönetti ve sunuculuğunu yaptı.
FAALİYETTE BULUNDUĞU KURULUŞLUR:
1) Kayseri Ju Do Spor Kulübü(Yönetim Kurulu)
2) Kayseri Hilâl Ay Kung Fu  Spor Kulübü (Yönetim Kurulu),
3) Kayseri TeakWan-Do  Bölge Ajanlığı,
4) Kayseri Kültür ve Turizm Derneği (KTKD),
5) Kayseri, Akkışla ve Yöresi Türkmenler Derneği,
6) Ankara, Gazi Eğitimliler Vakfı (GEMVAK),
7) Yörük Türkmenleri Vakfı (YÖRTÜRK),
8) Ankara Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Genel Merkezi,
9) Türkiye Makedon Dostluk Derneği Genel Merkezi,
10) Aydınlar Ocağı (Başkan Yardımcısı),
11) Türk Ocakları (Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Adayı),
12) Büyük Anadolu Konfederasyonu (Türk Cumhuriyetlerinden Sorumlu)Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı;
13) Ankara Türkiye Yazarlar Birliği Genel Merkez i(Yönetim Kurulu),(TYB),
14) Ankara İlim ve Edebiyat Eserleri Sahibi Meslek Birliği Genel Merkezi (İLESAM)
15) Ankara, Türk Sağlık Sen Genel Merkezi (Üye) ..vb Kamu Yararına çalışan dernek kuruluş ve vakıflarda yöneticilik ve üyelik  görevlerinde bulundu.
ALDIĞI ÖDÜLLER
1) 1982 Yılı Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün Düzenlediği  “ EĞİTİM METODOLOJİSİ ve TEKNOLOJİSİ”  BAŞARI BELGESİ;
2) 1984 Yılı Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün Düzenlediği “ REHBERLİK ve DANIŞMANLIK”  BAŞARI BELGESİ;
3) 1984 Yılı TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü Kayseri Bölge Müdürlüğünün TAKDİR BELGESİ;
ÇEKTİĞİ DİZİ FİLİMLER:
1) Ata Yurdunda Gezinti “Yirmi  Altı Bölüm(26)” Erciyes TV.de Yayınlandı.
2) Eşekli Kütüphane “Dokuz Bölüm” (9)) Show TV. Gösterimi Yapıldı.
 
OYNADIĞI DİZİ FİLMLER:
1.Beni Affet,
2.Unutma Beni,
3.Rüzgârlı Sokak,
4.Hıyanet Sarmalı,
5.Deniz Yıldızı
Başkanlığı Cumhuriyetimizin 60.Yılı münasebetiyle ÜSTÜN HİZMET ve ŞÜKRAN  BELGESİ; 
4) 1991 Yılı Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün Düzenlediği “ TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI HİZMET İÇİ EĞİTİMİ ” BAŞARI BELGESİ;
5) 1994 Yılı Erciyes Aylık Fikir ve Sanat Dergisinin 200. sayıya ulaşmasının anısınaTEŞEKKÜR BELGESİ;
6) 1995 YılıBizim Gençlik Aylık Kültür ve Sanat Dergisinin düzenlediği  “ŞAİRLER ANTOLOJİSİ”  TEŞEKKÜR BELGESİ;
7) 1995-1997 Yıllarında Kazakistan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Almatı Abay Devlet Üniversitesi TARİH FAKÜLTESİ DEKANLIĞI, TEŞEKKÜR BELGESİ;
8) 1995-1997 Yıllarında Kazakistan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Almatı Abay Devlet Üniversitesi REKTÖRLÜĞÜ DOĞU DİLLERİ BÖLÜMÜ, TEŞEKKÜR BELGESİ;
9) 1999-2000 Öğretim Yılında“CUMHURİYETİN 75. YILI” Çerçevesinde düzenlenen Öğretmenler arasında yapılan Makale Yarışmasında “ATATÜRK ÇAĞDAŞ EĞİTİM ve ÖĞRETMEN” konulu makâlesiyleİL BİRİNCİLİĞİ; 
10) 2000 Anadolu İlim ve Edebiyat Eserleri Meslek Birliği (ANASAM) “KAYSERİ ŞAİRLER GÜNÜ”,  TAKDİR BELGESİ;
11) 2000 Yılı, Kayseri Kültür ve Turizm Derneğinin düzenlediği  “1.DÜNYA ŞİİR GÜNÜ” dolayısı ile TEŞEKKÜR BELGESİ;
12) 2000-2001 Yıllarında “OSMANLI DEVLETİNİN KURULUŞU’NUN 700. YILI” çerçevesinde düzenlenen makâle yarışmasında “OSMANLI ve VELİAHT TÜRKİYE” konulu makâlesiyleİL BİRİNCİLİĞİ ve Türkiye Genelinde MANSİYON ve PARA ÖDÜLLERİ;
13) 2001 Yılı, Kayseri Kültür ve Turizm Derneğinin düzenlediği “2.DÜNYA ŞİİR GÜNÜ” dolayısı ile TEŞEKKÜR BELGESİ;
14) 2001 Yılı, Erciyes Üniversitesi’nindüzenlediği “ 2.KAYSERİ ŞAİRLER GÜNÜ” dolayısı ile TEŞEKKÜR BELGESİ;
15) 2002 Yılı, Kayseri Turizm ve Kültür Derneği’nindüzenlediği “9. DÜNYA ŞİİR GÜNÜ” dolayısı ile TEŞEKKÜR BELGESİ;
16) 2002 Yılı “ERCİYES AYLIK FİKİR VE SANAT DERGİSİNİN 300. SAYIYA ULAŞMASINI SAĞLAYAN YAZARLARINA”  TEŞEKKÜR
BELGESİ;
17) 2005 Yılı “Kayseri Turizm ve Kültür Derneği”, “Erciyes Aylık Fikir ve Sanat Dergisi”, “Çemen Şiir Dergisi”, “Yeniden Diriliş Kültür Ocağı Dergisi” Yönetim Kurulu Başkanlığının  “AHMET’İN AKKIŞLASI”  kitabının çıkışına  TEŞEKKÜR BELGESİ;
18) 2007 YılıMustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun düzenlediği ŞİİR DİNLETİSİ’nde TEŞEKKÜR BELGESİ;
19) 2007 Yılı, Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesinin düzenlediği Kültür Sanat Ödülleri çerçevesinde   “2007 YILI KAYSERİ KÜLTÜRÜNE HİZMET ÖDÜLÜ”;
20) 2008 Yılı, Kayseri Turizm ve Kültür Derneği’nin düzenlediği “3.Dünya Şiir Günü” dolayısı ile TEŞEKKÜR BELGESİ;
21) 2008 Nisan 28“TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI”,’nın katkılarıyla yapılan “Bizim Çocuklarımız Hikâye ve Şiir Yarışması” dolayısı ile “İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği” desteğinde Meclis Toplantı Salonunda, Meclis Başkanı Köksal TOPTAN tarafından verilen TEŞEKKÜR BELGESİ;
22) 2009 Mart 14,  “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği ve Sakarya Gönüllü Eğitimciler Derneği ” tarafından düzenlenen  “SAKARYA ŞAİRLER BULUŞMASI”nda TEŞEKKÜRBELGESİ;
23) 2009 Nisan 27“TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI”,’nın katkılarıyla yapılan “II.Bizim Çocuklarımız Hikâye ve Şiir Yarışması” dolayısı ile “İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği desteğinde Meclis Toplantı Salonunda, Meclis Başkanı Köksal TOPTAN tarafından verilen TEŞEKKÜRBELGESİ;
24) 2009 Temmuz 13, (TYB) Türkye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri olarak Meclis Toplantı Salonunda, Meclis Başkanı sn. Köksal TOPTAN’ın elinden ;  “TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ”,’nin ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ”,
25)2009 Ağustos 7, Bingöl Kaymakamlığı, Bingöl Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen:  Birinci Kiğı Seyit Kasım Doğa, Kültür ve Bal Festivali”,  “TEŞEKKÜR BELGESİ” ;
26)2009 IV. Uluslararası Kapadokya Şiir ve Kültür Şöleni, “TEŞEKKÜR BELGESİ”
27) 2010, Yozgat Sürmeli Festivali, Şiir ve Kültür Şöleni “TEŞEKKÜR BELGESİ”,plaket ve ödüllerini almıştır.

YAYINLANMIŞ ESERLERİ:
1 1983, ELGÜN, Abdullah Çağrı, "Düşten Öteye”, (Şiir, Aslımlar Matbaası, Ankara);   
2) 1988,ELGÜN, Abdullah Çağrı "Türk Edebiyatında Söz Sanatları,İmlâ ve Nokalama”(Servet Yayayın Dağıtım, İstanbul.);
3) 1990, ELGÜN, Abdullah Çağrı,"Kültür İstilâsı”, (Kültür Basın Yayın Birliği, İstanbul);   
4) 1991, ELGÜN, Abdullah Çağrı, "İlk Kıble”, (Kültür Basın Yayın Birliği, İstanbul);
5) 1991, ELGÜN, Abdullah Çağrı, "Şiirlerle Hemşire”, (Bizim Ofset, Kültür Basın Yayın Birliği Yay. Ankara);
6) 1992, ELGÜN, Abdullah Çağrı “Mehmet Âkif”, (Kültür Basın Yayın Birliği, İstanbul);    
7) 1999 ELGÜN, Abdullah Çağrı, "Türk Dili” (Geçit Yayınları, Kayseri);
8) 2000 ELGÜN, Abdullah Çağrı,"Edebî Sanatlar”, (Laçin Yayın Dağıtım, Kayseri);
9) 2001 ELGÜN, Abdullah Çağrı, “Duran Karakuş’un Şiirleri”,  (Laçin Yayın Dağıtım, Kayseri);  
10) 2001 ELGÜN, Abdullah Çağrı, "Türk Dili”, (Genişletilmiş İkinci Baskı) Laçin Yayın Dağıtım, Kayseri);
11) 2001 ELGÜN, Abdullah Çağrı, “Gesi Belgeseli”, (Akın Günlük, Kayseri);
12) 2001 ELGÜN, Abdullah Çağrı, “Çanakkale (Piyes)”, (Laçin Yayın Dağıtım, Kayseri);
13) 2001 ELGÜN, Abdullah Çağrı, “Belgelerle Ermeni Günlüğü”, (Araştırma), (Laçin Yay Dağ. Kayseri);  
14)2002  ELGÜN, Abdullah Çağrı, "Kazak Şairleri Antolojisi”, (Laçin Yayın Dağıtım, Kayseri);
15)2002  ELGÜN, Abdullah Çağrı, “Özel Öğretim Metodları I”, (Laçin Yayın Dağıtım, Kayseri);
16)2002  ELGÜN, Abdullah Çağrı, “Özel Öğretim Metodları II”, (Laçin Yayın Dağıtım, Kayseri);
17)2003  ELGÜN, Abdullah Çağrı, “Türk Dilini Öğrenmenin Metodları”, (Laçin Yayın Dağıtım, Kayseri);
18) 2005 ELGÜN, Abdullah Çağrı, "Akkışla Yöresi ve Ağızları”, (Büyükşehir Belediyesi Kültür Md. Kayseri);
19)2005  ELGÜN, Abdullah Çağrı, “Eşekli Kütüphane” (Bizim Gençlik Yayınları, Kayseri);
20)2005  ELGÜN, Abdullah Çağrı,“Ahmet’in Akkışla’sı” (Bizim Gençlik Yayınları, Kayseri) adlı eserleri. YAZILARININ YAYINLANDIĞI İNTERNET SİTELERİ ve BLOKLARI
1)                 http://www.antoloji.com/abdullah-cagri-elgun/
2)                 http://www.antoloji.com/abdullah-cagri-elgun/hayati/
3)                 http://kitap.antoloji.com/kisi.asp?CAS=116889
4)                 tr-tr.facebook.com/cagrielgun
5)                 www.hikayeler.net/yazarlar/10118/abdullah-cagri-elgun
6)                 http://abdullahcagrelgun.blogspot.com/
7)                 http://www.izedebiyat.com/yazar.asp?id=16435
9)                 www.hikayeler.net/yazarlar/10118/abdullah-cagri-elgun
27)             https://picasaweb.google.com/home
31)             http://isakayacan.blogspot.com/
34)        http://www.eren.com.tr/goster/kitap/kisi.asp?P=2&SER=&CAT=&CAS=116889&PUB=&liste=&SID=517183642810&ara=&yer=
36)             http://www.ideefixe.com/kitap/urun_liste.asp?kid=11707
37)             http://bozok.org/modules.php?name=News&file=article&sid=3884
38)             )http://www.tumkitaplar.com/kitap/index.pl?yazar2=31546 

40)             http://www.asilkan.org/    (On iki dilde yayınlanan bir site)  
41)             Zemge Yayınları 5 24.07.2008 Aktif         
42)             Yüreğimizden damlayanlar... 42 24.07.2008 Aktif        
43)             Yıldızlar Salonu 186 31.07.2008 Aktif           
44)             Yetkili Şairler 4563 26.05.2008 Aktif          
45)             -TÜRK SANAT MÜZİĞİ Tutkunları- 256 24.07.2008 Aktif           
46)             Türk Edebiyatı 67 03.06.2008 Aktif         
47)             TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI SEVGİSİ 2 01.06.2008 Aktif           
48)             'Trabzon ŞiirGrubu' 29 24.07.2008 Aktif        
49)             ŞiirleriAyarlamaEnstitüsü 15 24.07.2008 Aktif           
50)             ŞiiriSevenler 12 24.07.2008 Aktif       
51)             ŞiirGurubu 211 24.07.2008 Aktif           
52)             ŞairSofrası 173 24.07.2008 Aktif         
53)             SakaryanınGençKalemleri 11 24.07.2008 Aktif          
54)             Medcezir 4 24.07.2008 Aktif           
55)             MaviyeAşıklar 28 05.06.2008         
56)             MavibulvarBoydanboya 478 24.07.2008 Aktif         
57)             MaviGüller 16 24.07.2008 Aktif         
58)             KAYSERİLİ ŞAİR ve YAZARLAR 3 03.06.2008 Aktif          
59)             İzmir Şairleri 185 24.07.2008 Aktif         
60)             iSTANBUL SEVDALILARI 4 24.07.2008 Aktif           
61)             HARMAN ŞiirveEdebiyatDergisi 21 24.07.2008 Aktif         
62)             HAK ve HAKİKAT'E GÖNÜL VERENLER.. 7 24.07.2008 Aktif          
63)             GüneşToplaBenimiçin 146 24.07.2008 Aktif        
64)             GülümsemekBirSihirdir 205 30.07.2008 Aktif          
65)             FelsefeveDüsünceTarihi 25 24.07.2008 Aktif           
66)             Es RadyoSiirGurubu 15 24.07.2008 Aktif         
67)             Elazığa Ses Ol 129 24.07.2008 Aktif           
68)             EKİN. Doğan Deniz 39 24.07.2008 Aktif           
69)             Ege de ŞiirMolası 124 24.07.2008 Aktif           
70)             EdepDairesiİçindeİnsanaDairHerşey 174 24.07.2008 Aktif           
71)             Divan Edebiyatı 29 24.07.2008 Aktif         
72)             DipsizKumbara 23 24.07.2008 Aktif         
73)             DiKeNSiZGüLLeR 364 24.07.2008 Aktif           
74)             Bursa 123 03.06.2008 Aktif
75)             BaşkentGençSanatEdebiyat          
76)             Balve Gül EdebiyatSofrası 22 24.07.2008 Aktif         
77)             Aziz Türkçemiz 16 24.07.2008 Aktif           
78)             AzerbaycanTürklerininEdebiyyatı 62 24.07.2008 Aktif       
79)             AydınlıŞairlerveŞiirDostları 58 24.07.2008 Aktif           
80)             AyKaranlıkŞiirGrubu 546 24.07.2008 Aktif         
81)             AşkaSevdalılar 380 31.07.2008 Aktif         
82)             AnkaralıŞairlerveEdebiyatçılar 245 03.06.2008 Aktif           
83)             ANKARA RÜZGARI YÖNETİM GRuBU          
84)             Ankara RÜZGARI 248 24.07.2008 Aktif          
85)             Ankara DuslerSokagıSakınlerİ 2 24.07.2008 Aktif        
86)             ankarAalTkültüR - tutunamayanlaR 3 24.07.2008 Aktif           
87)             Anka KültürveEdebiyatGrubu 4 24.07.2008 Aktif           
88)             AnilardaYasarken 43 24.07.2008 Aktif         
89)             'Anahtarcıyım,Çilingirim 2 24.07.2008 Aktif         
90)             Anadolu Aşıkları 78 24.07.2008 Aktif           
91)             AmatörYazarlarKulübü 5 24.07.2008 Aktif          
92)             'AltıncıŞehir' 4 24.07.2008 Aktif          
93)             AlperenOcakları 13 24.07.2008 Aktif        
94)             AlmanyaŞiirdostlarıGrubu 7 24.07.2008 Aktif           
95)             Almanya da YaşayanŞairler 8 24.07.2008 Aktif           
96)             Ali Akça - İlham PerileriŞiirGrubu 61 24.07.2008 Aktif        
97)             _PaPİLLoN_ 5 03.06.2008 Aktif         
98)             ALACA KARANLIK ve AŞİKLARIN MEKANI AYRILIK 4 03.06.2008 Aktif          
99)             ' NE Olursan OL GEL' 108 03.06.2008 Aktif         
100)         -' MahzendekiŞaraplarıKahveDiyeDevirenSarhoşKediler' 48 24.07.2008 Aktif  80)
101)         Balkan Türkleri, BatıTrakyalılarvegöçmenler 44 03.06.2008 Aktif         
102)         6630 - Nokia ' Program, oyun, tema, klip, vs, vs... 7 03.06.2008 Aktif           
103)         ' ¯`°²¤ AşkŞiirleriAntolojisi ¤²°`¯ ' 68 24.07.2008 Aktif       
104)         ' ¯`¤ Birikinti... KenarKöşedeKalanlar ¤`¯ ' 13 24.07.2008 Aktif        
105)         ' ___GizliKalmışGerçekler ___' 113 24.07.2008 Aktif         
106)         ' '-' UlaşılmazaUzanmak ' '-' 200 24.07.2008 Aktif         
107)         ' ' 'SinemaveSinemaKitapsız da Olmaz.

HABERLEŞME ADRESİ

Emeil  :cagrielgun@hotmail.com    Cep : 0 532  233  14  13  iş: 0312 565 62 05


 
2 yorum: